Завдання: Метою проєкту було створити єдину програму, яка підійде всім компаніям групи та враховуватиме галузеву специфіку.
Про клієнта
Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” є провідним підприємством паливно – енергетичного комплексу, однією з найбільших компаній України. Ми здійснили впровадження нових програмних продуктів на 2-х підприємствах: Товариство з обмеженою відповідальністю “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдінг” та Дочірнє підприємство “Нафтогаз-Енергосервіс”. Перша компанія – це трейдер газу для промислових споживачів, займається купівлею, продажем та трейдингом природного газу, нафти та нафтопродуктів. Друга – займається оптовою торгівлею машинами та обладнанням для добувної промисловості та будівництва, надає послуги з утримання та обслуговування газових труб.
Які завдання стояли під час впровадження?
На момент початку нашої співпраці у 2018 році, клієнт вже користувався програмними продуктами на базі “1С:Підприємство” (“Управління торговим підприємством”, “Бухгалтерія 8”).
Зважаючи на побажання клієнтів працювати в єдиній програмі, ми провели порівняльний аналіз програмних продуктів та їхню відповідність потребам клієнта.
За результатами аналізу було ухвалено рішення впроваджувати на підприємствах програмний продукт “Управління виробничим підприємством”. Одним із ключових чинників, які вплинули на вибір програми, стала наявність необхідного для “Нафтогаз Трейдинг” модуля з обліку торгівлі газом, який був адаптований для роботи лише спільно з “Управління виробничим підприємством”.
Що було зроблено:
У рамках роботи з компанією “Нафтогаз Трейдинг”, ми насамперед встановили програмний продукт та налаштували обмін із клієнт-банком.
У процесі роботи було виявлено необхідність доопрацювання в частині кількості знаків після коми у ціні на газ – замість типових 2-х знаків ми збільшили розрядність відповідно до специфіки формування ціни в газовій галузі.
Крім того, ми налаштували бухгалтерський план рахунків у системі шляхом адаптації типового плану рахунків під потреби нашого клієнта, які продиктовані його сферою діяльності.
Також для користувачів було проведено навчання по роботі з програмою, що дозволило їм розпочати роботу в новій системі відразу після впровадження.
Крім цього, ми допомогли клієнту налаштувати розрахунок заробітної плати та додатково провели навчання по роботі з кадрами та заробітною платою.
Після впровадження нової програми та початку роботи користувачів ми продовжили супровід даного проєкту, підтримуючи систему та надаючи оперативні консультації щодо роботи з нею.
У процесі роботи з “Нафтогаз-Енергосервіс” ми встановили для клієнта програмний продукт та допомогли автоматично перенести залишки (з “Управління торговим підприємством” до “Управління виробничим підприємством”) за номенклатурою, основними засобами та фізичними особами. Також ми надали підтримку та консультації щодо перенесення інших довідників, які клієнт переносив самостійно.
Крім цього, ми допомогли клієнту налаштувати систему під його потреби, у тому числі було здійснено налаштування обміну з клієнт-банком.
Після закінчення проеєту, ми продовжили роботу з клієнтом у рамках договору інформаційно-технічного супроводу ІТС, надаючи користувачам оперативну підтримку та консультації щодо роботи з програмою.
Результат
Завдяки грамотному вибору програмного продукту нам вдалося впровадити нову систему, провести навчання та запустити роботу користувачів у найкоротші терміни.
У процесі налаштування нової системи були виявлені та враховані всі особливості клієнта, продиктовані специфічною сферою його діяльності. Це дозволило клієнту безболісно адаптуватися до роботи з новою програмою.
Після закінчення проєкту, ми продовжуємо співпрацю з “Нафтогаз України”, надаючи їм підтримку та консультації в рамках абонентського обслуговування.