Завдання: Перехід до складу іноземної компанії вимагав стандартизації систем та обліку, також були вимоги вести облік та готувати звітність з МСФЗ, що призвело до необхідності переходу на нову систему.
Про клієнта
Група підприємств “Євроглас” здійснює виробництво склопакетів, використовуючи високоякісне мультифункціональне, енергозберігаюче та сонцезахисне скло торгової марки SILVERSTAR. Для відповідності найвищим вимогам у галузі звукоізоляції, безпеки та протипожежного захисту можуть використовуватись різні комбінації листового, одношарового та багатошарового безпечного скла. Всебічний контроль гарантує найвищу якість та безпеку.
Заснування фірми бере свій початок з 1905 року в Бюцберзі, Швейцарія, Йоганном Фрідріхом Трешем (Johann Friedrich Trösch), фахівцем з виробництва графічного скла та винахідником процесу перенесення малюнків на скло та фарфор.
Придбання групи підприємств Євроглас - дев'ять найбільших заводів з виробництва склопакетів в Україні та одного заводу в Молдові. Кількість співробітників групи Glas Trösch складає вже 4600 осіб.
На сьогоднішній день група Glas Trösch налічує понад 60 виробничих підприємств, розташованих у Швейцарії, Німеччині, Франції, Польщі, Україні та Молдові.
Які завдання стояли під час впровадження?
На момент нашого знайомства та початку співпраці Швейцарська компанія Glas Trösch викупила 9 українських заводів із виробництва склопакетів. У ході проєкту кількість заводів збільшилася до 12. Заводи вели автономний бухгалтерський, оперативний та управлінський облік кожен у своїй програмі на платформі “1С:Підприємство 7.7”, на двох заводах додатково використовувалася система MES.
Перехід до складу іноземної компанії вимагав стандартизації систем та обліку, також були вимоги вести облік та готувати звітність з МСФЗ, що призвело до необхідності переходу на нову систему.
Вимоги концерну полягали в наступному:
-
Для обліку кожному підприємстві повинна використовуватися одна система (однакові зміни).
-
Бухгалтерський облік кожного підприємства має вестись відповідно до українського плану рахунків, з можливістю використання кількох валют та планів рахунків (конкретної країни, концерну тощо). Мовна функціональність, оскільки оцінка та аналіз рахунків має бути різними мовами.
-
Оперативний облік повинен бути відображений відповідно до норм концерну (фактичні доходи та витрати, у прив'язці до центрів прибутку та центрів витрат, проєктів тощо).
-
Фінансовий облік на кожному локальному підприємстві має вестись відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності та плану рахунків концерну.
-
Повинна бути організована консолідована база, до якої потраплятимуть дані кожного заводу. У ній фінансисти київського офісу мають здійснювати перевірку даних, формувати зведену звітність по підприємствах в Україні та надсилати її до компанії, що управляє.
-
У швейцарської бухгалтерії має бути доступ у консолідуючу базу для перевірки звітності, відповідно потрібен англомовний інтерфейс.
Що було зроблено:
Проєкт було поділено на дві частини – автоматизація заводів та створення консолідованої бази.
Для автоматизації кожного із заводів було здійснено постачання та встановлення програми “Управління виробничим підприємством 8”. Також було виконано налаштування бази, налаштування прав доступу та навчання користувачів кожного з підприємств.
Перенесення даних було здійснено штатними фахівцями Замовника.
Для вирішення завдань, пов'язаних з урахуванням МСФЗ було зроблено доопрацювання “Управління виробничим підприємством 8”. Відповідальний з боку Замовника надав міжнародний план рахунків за стандартами концерну, з яким і працювала команда. Був підготовлений мепінг – спочатку описаний у ексель, а потім налаштований у системі. Окрема увага була приділена відображенню основних засобів. Також були потрібні доопрацювання типового функціоналу в частині нарахування та виплати заробітної плати у розрізі центрів витрат. Зроблені доробки та налаштування були додані до конфігурації кожного заводу.
Фахівці Замовника створили обробки для регулярного обміну даними між центральною базою у Києві та регіональними базами (на кожному із заводів).
Також було створено обробку для вивантаження звітів з МСФЗ у керуючу компанію концерну.
Для Київської бази було створено інтерфейс англійською мовою, щоб співробітники офісу у Швейцарії за необхідності могли зайти до центральної бази та подивитися первинні документи.
Результат
В результаті першого етапу проєкту – переходу в нову систему заводів, за допомогою “Управління виробничим підприємством 8” з доопрацюваннями було автоматизовано всі підприємства компанії у містах України. У базах ведеться бухгалтерський, податковий, оперативний та фінансовий облік з МСФЗ. Дані вивантажуються у центральну базу.
Тривалість першого етапу становила 5 місяців.
По завершенню другого етапу було налаштовано: мепінг, звітність з МСФЗ, дистанційна робота швейцарської бухгалтерії в консолідуючій базі підприємства.
Тривалість другого етапу становила 7 місяців.