ПЛАТІЖНИЙ КАЛЕНДАР ЯК ІНСТРУМЕНТ
ОПЕРАТИВНОГО ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ В “BAS ERP”
Прикладне рішення “BAS ERP” надає такі можливості щодо управління грошовими коштами:
-
планування надходжень та витрачання коштів;
-
відображення операцій з готівкою та безготівковими коштами;
-
контроль наявності коштів;
-
контроль цільового використання коштів;
-
ведення грошових розрахунків у іноземних валютах.
Платіжний календар у “BAS ERP” - це інструмент для оперативного фінансового планування, за допомогою якого скарбник або фінансовий директор:
-
здійснює управління грошовими коштами підприємства;
-
формує графік платежів;
-
контролює своєчасне виконання графіка платежів.
Головне призначення ПЛАТІЖНОГО КАЛЕНДАРЯ – вчасно діагностувати потенційні касові розриви – нестачу коштів у підприємства для виплат за оформленими платіжними документами.
Для усунення касових розривів “BAS ERP” надає можливість здійснити наступні дії:
-
змінити дати планових надходжень або виплат шляхом перенесення документа з однієї дати на іншу (drag & drop);
-
змінити рахунок/касу планових надходжень або виплат шляхом перенесення документа з одного рахунку/каси до іншого (drag & drop);
-
запланувати очікувані надходження коштів;
-
запланувати переміщення коштів із банку / каси для покриття потреб у грошових коштах
-
побачити прогноз залишків за рахунками.
Крім того, використання платіжного календаря дозволяє:
-
автоматично формувати платіжні доручення на певну дату;
-
здійснювати розвантаження платежів до банку.
Давайте подивимося, як ПЛАТІЖНИЙ КАЛЕНДАР “BAS ERP” дозволяє оперативно діагностувати касові розриви та усунути їх.
Оскільки “BAS ERP” - це комплексна система, в якій всі блоки та підсистеми взаємопов'язані, всі очікувані грошові надходження (оплати від покупців, повернення оплати від постачальників, кредитні транші та ін.) та грошові витрати (оплати постачальникам, повернення оплати покупцям, виплати за кредитами та ін.) відображатимуться у ПЛАТІЖНОМУ КАЛЕНДАРІ.
Починаючи роботу з ПЛАТІЖНИМ КАЛЕНДАРЕМ, ви можете вибрати дату початку планування, період планування, організації, банківські рахунки та каси, валюту.
Після вказування дати планування та періоду, система відразу сформує ПЛАТІЖНИЙ КАЛЕНДАР і зверне вашу увагу на потенційні касові розриви (вони виділяються червоним кольором).
Розгорнувши для більш детального перегляду рахунки та каси, ви зможете побачити, які грошові рухи потрапили в календар, і що саме є причиною касових розривів.
Для усунення касового розриву ви можете оформити переміщення коштів з банку до каси, між банківськими рахунками, з каси до банку, між касами. Причому зробити це можна безпосередньо в даному робочому місці.
Після оформлення відповідних документів, заплановані переміщення коштів відобразяться у платіжному календарі і ви одразу зможете перевірити, чи усунений цими переміщеннями потенційний касовий розрив.
Крім того, якщо ситуація дозволяє, можна уникнути переміщення коштів, просто перемістивши сам платіж з каси на банківський рахунок, між банківськими рахунками або з рахунку в касу. Для цього потрібно скористатися функцією drag & drop (натиснути ліву кнопку миші на потрібному платежі та перетягнути платіж в іншу комірку).
Якщо коштів для покриття касового розриву недостатньо і можливості переміщення коштів немає, ви можете оформити надходження кредитних коштів з банку або з інших джерел.
Таким чином, вам буде достатньо кількох хвилин, щоб обробити потенційні касові розриви та усунути їх, шляхом планування грошових потоків.
Як ви змогли переконатися, “BAS ERP” надасть вам можливість керувати коштами вашої компанії, а це – основа ефективного фінансового менеджменту та запорука успішного функціонування вашої компанії!
Звертайтеся до нас – і ми зробимо ваш бізнес ефективнішим!